קרדיט: pixabay

אחרי שנים רבות שבהן לא היה פיקוח על עולם הבנייה והתעשייה בישראל, שורה ארוכה של חוקים ותקנות נכנסו לתוקף בשנים האחרונות. כתוצאה מכך, יש צורך לעבוד על בסיס סטנדרטים איכותיים ומתקדמים של בטיחות בעבודה, אשר מוכתבים על ידי אנשי מקצוע כמו אנשי הצוות המקצועיים של חברת פז בטיחות, ושומרים על חיי העובדים של כל אנשי הצוות שלכם.

סטנדרט בטיחות – הוא עניין של חינוך העובדים

במידה בלתי מבוטלת ת, השינוי הגדול ביותר שהתרחש בעולם העבודה בשנים האחרונות הוא דווקא הרגולציה. היכולת לבצע השכרת כיתות לימוד לתובעת שיעורים בתנאי בטיחות בעבודה. האפשרות לבצע הערכות לתפקוד הבטיחות של העובדים. יצירת סטנדרט בטיחות לעבודה בכל שלב של תהליך העבודה. כל אלו הם שינויים חדשים יחסית, שהפכו לחלק בלתי נפרד משגרת החיים של העוסקים במלאכות פיזיות במדינת ישראל. זהו עניין של חינוך של צוות העובדים ויצירת גלגלים חדשים, אבל הוא בהחלט מצליח לשמר חיי אדם וליצור תנאי עבודה טובים יותר.

אתם אחראים על חזרת הצוות בשלום הביתה

בתור מנהלים, המשימה שלכם היא כל הזמן לשמר סטנדרט בטיחות בעבודה ולהבטיח שכולם מודעים להתקנת ולחוקים המחייבים את אנשי הצוות במקום העבודה. כמובן שיש לכם מקום לשיקול דעת ואתם חייבים ליצור אמות מידה הגיוניות לצרכים שלכם. אבל אם לא ברור לכם מה היא הדרישה מכם, יש לא מעט אנשי מקצוע שיכולים לעזור לכם לפרש את תקנות החוק ולהבין איזו דרישה היא המחייבת באתר שלכם.

הדרכות מצילות חיים – בכל שלבי העבודה השונים

אחת הדוגמאות הטובות ביותר זה תהליך הקניית הידע וההרגלים, הוא היצירה של הדרכות בטיחות בעבודה. כל עובד שעולה בפעם הראשונה לעבודה בתנאי גובה, מחויב בביצוע הדרכות עבודה בגובה אשר מקנות את הכלים להתמודדות עם סכנות שונות, ויוצרות את המודעות לסיכונים של עבודה בגובה. במקרה אסון, כל צוותי העבודה, באוויר ובקרקע, יוכלו לתפקיד במהירות ולהביא את כל הכלים הדרושים לטיפול בבעיה, במקום התקלה, וכך להעניק סיוע ראשוני לעובדים שצריכים לקבל עזרה.

בכדי ליצור את תנאי העבודה בטוחים והבטיחותיים ביותר באתר שלכם, צריך לעבוד עם צוות שהיא יודע מה היא בטיחות בעבודה. אנשי חברת פז בטיחות יכולים ליצור את סטנדרט הבטיחות המקצועי של הצוות שלכם, על בסיס שנים רבות של עבודה בתחום והיכרות עם דרישות החוק הישראלי. לפרטים נוספים ויצירת קשר 048666499.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here