מדביר מקצועי

הדברה איננה משחק ילדים. לא כל אדם עם מיכל ריסוס וכרטיס ביקור הוא מדביר מקצועי. אם אתם מגלים מזיקים בבית, כאלה שצריך להדביר אחת ולתמיד, אל תמתינו, ואל תנסו לעשות זאת לבד. במצב כזה יש לעשות הדברה מקצועית, שתשמיד את המזיקים ולא תאפשר להם לשוב לאורך זמן. מדינת ישראל היא מדינה חמה ולחה, ומזיקים אוהבים את שניהם. הם מתקבצים באיזורים שיש בו מזון חשוף, ומוצאים להם מקומות לחים להתרבות בהם. מזיקים בבית הם לא רק מפגע אסתטי, אלא מפגע תברואתי, שלא לדבר על מקומות ציבוריים, מוסדות שונים, מטבחים גדולים וכדומה.

אז מהי הדברה מקצועית?

הדברה מקצועית כוללת הדברת חרקים, מכרסמים, נמלים וכיוצא באלה מזיקים, העלולים להוות מפגע תברואתי לא נעים ואף מסוכן. הדברה מקצועית עושה שימוש בחומרי הדברה חזקים (מסוגים שונים), ועל כולם לעמוד בתקנים שקבע משרד הבריאות. מדביר מקצועי הוא אדם שיודע לאתר את מקור הבעיה, ולטפל בה באופן יסודי ולזמן ממושך. חשוב לזכור, כי מזיקים הם נשאים של חיידקים שונים העלולים לגרום למחלות, ולכן חשוב לטפל בבעייה באופן מקצועי בלבד. מדביר מקצועי עושה שימוש בחומרים מורשים בלבד, וכיום נכנסו לענף חומרי הדברה ירוקים (אורגניים), שאינם מזיקים לאדם ולחיות המחמד שבבית, ואינם מזיקים לסביבה, והמגמה היא לעשות בהם שימוש ביותר ויותר מקומות.

אם אתם מחפשים הדברה, מדביר מקצועי חייב לעמוד בקריטריונים הבאים:

  • רישיון הדברה – כדי לעסוק בהדברה מקצועית יש צורך ברישיון ממשרד הבריאות ו/או המשרד לאיכות הסביבה.
  • שימוש בחומרים מורשים בלבד – הדברה מקצועית נעשית על ידי חומרי הדברה מורשים בלבד, בין אם מדובר בחומרים כימיים או חומרים אורגניים. שימוש בחומרים לא מורשים עלול לגרום לנזק רב לאנשים ולסביבה.
  • ניסיון ומיומנות – הדברה מקצועית נעשית על ידי אנשי מקצוע מנוסים ומיומנים, שידעו לאתר את מקור הבעיה, ולא רק לרסס לאורך הקירות בבית. לשם כך יש צורך להשתמש במכשור מתאים, בחומרים הנכונים, במינון הנכון ויש צורך בידע רחב בתחום.

הדברה מקצועית בכל מקום

הדברה מקצועית איננה מתייחסת רק להדברה ביתית, אלא לכל סוגי ההדברה הנחוצים, החל מהדברה בעסקים שונים, במטבחים מוסדיים, מסעדות ובתי קפה, מבני ציבור ומבנים מסחריים, בענף החקלאות, בשטחים פתוחים, גינות ציבוריות וכיוצא באלה.

עסקי מזון מחוייבים בבדיקות תברואתיות תקופתיות, ואם נמצא בבדיקות אלה כי יש מזיקים מסוגים שונים במקום, עלול משרד הבריאות לסגור את העסק באופן זמני או קבוע (תלוי בעוצמת המפגע). על מנת לשמור על העסק נקי ממזיקים, וכדי שיעמוד בדרישות של משרד הבריאות, יש לעשות הדברת מזיקים אחת לכמה חודשים, גם כדי למנוע את חדירתם של מזיקים לתוך המקום.

הדברה מקצועית על ידי מדביר מקצועי מטפלת גם בנמלים (כדוגמת טרמיטים), העלולים להרוס מבנים שלמים ולגרום לקריסתם, גם במכרסמים הנמצאים במפעלים או מחסנים, וגם בלכידת נחשים, הרחקת יונים וכיוצא באלה.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here