עו''ד צוואות
קרדיט: קנבה

אובדן אדם אהוב הוא ללא ספק אחד האירועים הטראומטיים ביותר בחייו של כל אחד ואחת מאתנו. בתקופה קשה זו של אבל וכאב עניינים משפטיים ופיננסיים עשויים להיראות מורכבים מאד ורחוקים לביצוע כי ההתמקדות היא באבל, ובהתמודדות הקשה. עורך דין ערן דוידוב שמשרדו מתמחה בדיני ירושה וצוואות מספר מדוע כדאי לכם לשכור ליווי מקצועי בתקופה קשה זו, ומה זה אומר בכלל לערוך צוואה, או להגיש צו קיום צוואה ברגעים הקשים הללו.

 עו"ד צוואות – מה היא צוואה ומה תפקידו של עורך הדין

צוואה היא מסמך משפטי חשוב ביותר ואף קריטי המתאר כיצד יש לחלק את נכסיו של הנפטר. הליך צוואה הוא ההליך המשפטי המבטיח את ביצוע המשאלות והרצונות של הנפטרים. תהליך זה עלול להיות מסובך ומורכב, בפרט אם מדובר באנשים שאינם בקיאים בעולם המשפט בתחום דיני הירושה. תפקידו של עו"ד צוואות במקרה זה כולל:

  • עריכת צוואה

אדם המבקש לערוך צוואה יפנה אל עו"ד צוואות לצורך עריכתה וביצוע ניסוח משפטי שאפשר להעביר לאישור אצל רשם הירושות. לא כל צוואה מופקדת אצל רשם הירושות, אך ברגע שנעשתה צוואה כחוק ויש לה תוקף משפטי, היא צוואה לכל דבר ועניין.

  • פרשנות צוואה

במקרה בו צריך להבהיר ולפרש שפה משפטית המנוסחת בצוואה, עורכי הדין יכולים להבהיר את השפה המשפטית ולוודא שהוראות הצוואה יתקיימו במדויק ועל פי חוק.

  • הקלה על תהליך הצוואה

על ידי פיקוח על תהליך הצוואה, עורך דין צוואות יכול להבטיח כי כל הדרישות המשפטיות מתקיימות, תוך צמצום עיכובים ואתגרים שונים הכרוכים בכך.

כיצד עורך דין לצוואות יכול לסייע בסכסוכים על דיני ירושה?

סכסוכים משפחתיים על ירושה אינם נדירים. עורך דין צוואות יכול לתווך בסכסוכים אלו, ולוודא שהתהליך יישאר חלק ככל האפשר וללא אלמנטים שמלבים את האש יותר. כאשר עורכי הדין משוחחים ביניהם בתהליך זה אין מעורבות רגשית מה שמביא לתוצאות טובות יותר של כל התהליך, ואף להסכמה בין הצדדים על סכסוכי יורשים.

חשוב לבחור נכון את האדם שילווה אתכם

בחירת עורך דין לצוואות עם ניסיון מוכח והבנה עמוקה בדיני הירושה היא צעד חכם. תפקידו של עו"ד צוואות הוא קריטי ולעיתים לא מעריכים אותו כראוי. עורכי הדין משמשים כגשר בין ההיבטים הרגשיים של המוות לבין הצרכים המשפטיים, ומבטיחים שהתהליך יהיה חלק ככל האפשר. הסיוע המשפטי הנכון יכול לעשות שינוי עמוק בעת צרה. התקשרו כבר עכשיו או השאירו פרטים, כי אסור שתתפשרו על הזכויות שלכם ועל ליווי רגיש ומקצועי בתקופה מאתגרת זו.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here