אמבטיה מלבנית

כאשר אתם עומדים בפני רכישת אמבטיה חדשה עבור חדר אמבטיה, חשבו תחילה איך אתם אוהבים להתרחץ. אמבטיה מלבנית נחשבת הכי פופולארית ביותר בארץ ומגיעה במגוון צבעים ובמספר גדלים.

גדלים של אמבטיה מלבנית

אמבטיות מלבניות מתאימות לאנשים אשר אוהבים לשהות בתוך אמבטיה חמימה גם כדי להירגע וגם בתור פינוק, הכולל שימוש בחומרי ריח וקצף ההופכים את הרחצה בכל אמבטיה לחוויה מהנה. הישיבה או השכיבה בתוך אמבטיה מלבנית היא נוחה לרוב האנשים כיוון שיש בה מקום גם לאנשים גבוהים. אמבטיה מלבנית מגיעה בגודל סטנדרטי של 70 ס”מ רוחב על 170 ס”מ אורך ובעומק של כ- 40- 45 ס”מ, אך בחנויות המתמחות במכירת אביזרים לאמבטיה וכלים סניטריים ניתן לרכוש גם גדלים אחרים של אמבטיות מלבניות לדוגמה: 70 ס”מ על 160 ס”מ, 80 ס”מ על 170 ס”מ, ואגן אמבט גדול במיוחד בגודל של 90 ס”מ על 180 ס”מ. יש להדגיש שגם אם גודל אמבטיה מלבנית זהה מבחינה חיצונית, יש סוגי אגניות שונות, כגון אגנית ישרה, אגנית מעוגלת או עם משענת. כדאי ורצוי לשבת בתוך אמבטיות מלבניות שונות המוצגות באולם התצוגה לפני הרכישה כדי להבטיח להתרשם מנוחות הישיבה בהן ולקבל התאמה מרבית ונוחות שימוש.

כמובן שלפני בחירת גודל אמבטיה מלבנית יש למדוד במדויק את המרווח בחלל חדר הרחצה שבו תמוקם האמבטיה ולהתייעץ עם שרברב, ארכיטקט או עם הקבלן אם אתם מתכננים שינויים או רוצים לרכוש אמבטיות מלבניות שאינן בגודל הסטנדרטי. ברוב הדירות החדשות הנבנות כיום חדרי אמבטיה אינם גדולים והשטח המוקצה עבור אמבטיה מוגבל. כמו כן לרוב ממוקמת אמבטיה פינתית בצמוד לאחד מקירות החלל ומעליה מותקן ברז אמבטיה היוצא מן הקיר ומשמש גם למילוי האמבט.

לא מומלץ להתקין ארונות אמבטיה קרוב אל אמבטיה מלבנית כיוון שהלחות הנוצרת בעת הרחצה יכולה לפגום בהם.

סוגים אחרים של אמבטיה מלבנית

אם הינכם מעוניינים להתקין אמבטיה מלבנית פרי סטנדינג שאיננה צמודה לקיר תזדקקו לשטח גדול בחדר הרחצה. סביב אמבטיות מלבניות פרי סטנדינג ניתן להתקין מדרגות מחופות אריחי קרמיקה, שיש או דק מעץ שיכול לשמש גם כמושב. תוכלו גם לשלב בחלל אמבט ג'קוזי ואפילו חדר סאונה ולקבל חלל יוקרתי ומפנק המוקדש כולו לניקיון הגוף והרגעות. יש לשים לב שמילוי אמבטיה מלבנית פרי סטנדינג נעשה דרך ברז אמבטיה היוצא מן הקיר או ברז היוצא מן הרצפה, לפי העדפתכם ואפשרויות האינסטלציה בחדר הרחצה. גם הגודל של אמבטיות מלבניות פרי סטנדינג יכול להיות שונה מהגודל הסטנדרטי של 70 X 170 ס”מ ולנוע בין 80 עד 90 ס”מ רוחב ל- 180 עד 190 ס”מ אורך.

חומרים מהן עשויה אמבטיה מלבנית

רוב אמבטיות מלבניות הנמכרות בארץ כמו גם האמבטיות המותקנות בדירות חדשות עשויות פח שעובר ציפוי במהלך הייצור על ידי צבע אמייל. אמייל הוא סוג של צבע בעל איכות איטום גבוהה מאוד, אשר עובר ייבוש בתנור בחום של 400 מעלות והוא זה אשר מבטיח אטימות של אמבטיה מלבנית ומונע חלודה של הפח. עם זאת, כיום קיימים גם חומרים סינטטיים כמו ציפויים אקריליים, או שילוב של פורצלן ואפוקסי מרוכזים אשר עמידים בפני תנאי טמפרטורות גבוהות ורטיבות. חומרים אלו הינם באיכות גבוהה ומגיעים מחו”ל וגם הם המשמשים לייצור אמבטיות מלבניות או לציפוי שלהן. אבל בגלל שיש לייבא אותם מחו”ל, עלות אמבטיה מלבנית בציפי אקרילי תהייה בדרך כלל גבוהה יותר מאשר עלות אמבטיה בגודל זהה המיוצרת בציפוי אמייל.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here