קרדיט - Canva

אם לוקח לדוד שלכם זמן רב לחמם את המים ואת מבקשים לזרז את התהליך – התקנת מאיץ חום לדוד תפתור בעבורכם את הבעיה. מאיץ חום הוא שרוול פלסטיק שמרכיבים על גוף החימום במטרה לאפשר חימום של מים בתוך זמן קצר. השרוול כולא בתוכו מים בנפח של 4-6 ליטר, גוף החימום מחמם את המים שבשרוול במהרה ואתם מקבלים מים חמים למקלחת בתוך 20 דקות. יתרון נוסף של מאיץ חום לדוד הוא צמצום השחיקה של גוף החימום.

סקירת יתרונות של מאיצי חום לדודי שמש

עם מאיץ חום לדוד ניתן לחמם מים חמים למקלחת במהירות! בתוך 20 עד 30 דקות מרגע הפעלת הדוד יהיו לכם מים חמים למקלחת. חימום מהיר של מים חוסך לכם גם חשמל. אם נצליח לקבל מים חמים למקלחת בתוך 20 דקות לא נצטרך להדליק את הדוד למשך שעה ונמנע כך בזבוז מיותר של חשמל. חשוב לציין שתוספת של מאיץ חום עלולה לגרום להצטברות מהירה של אבנית על גוף החימום.

התקנת מאיץ חום בדוד חשמלי

תוספת של מאיץ חום לדוד מתאימה בעיקר לדודי שמש עומדים ובהתאם קיימים דגמים של דודי שמש שמיוצרים מראש עם מאיץ חום מובנה. בדודים חשמליים בהם גוף החימום הוא הגורם היחיד שמחמם את המים חשוב שלא להעמיס עליו יתר על המידה. תוספת של מאיץ לדוד חשמלי תגרום להצטברות מהירה של אבנית ולאחר מכן גם לתקלות. התקנת מאיץ חום אינה מתאפשרת במקרה של דוד שמותקן בצורה מאוזנת (דוד שוכב). הצבה אנכית של המאיץ הכרחית להזרמת המים החמים מעלה והפרדתם מהמים הקרים.

באיזו תדירות מחליפים אל מאיץ החום?

מאיצי חום מיוצרים מפלסטיק ומחזיקים מעמד לרוב לפחות 3 שנים. עם הזמן הפלסטיק מתפורר ויש צורך להחליפו. החלפה של מאיץ בעקבות נזקי אבנית גוררת אחריה לרוב החלפה של חלקים נוספים ואף של המכלול כולו. אם אבנית הצטברה על המאיץ סביר שיש אבנית גם על גוף החימום וכדאי לנצל את ההזדמנות להחליף גם אותו. החלפה של המכלול כולו (החלפת פלאנג') כוללת את גוף החימום, התרמוסטט, התושבת , המאיץ. עלות החלפת פלאנג' עם מאיץ צפויה להיות זהה למחיר של החלפת פלאנג' ללא מאיץ היות ואין כל הבדל במורכבות העבודה, המאיץ מותקן מראש על הפלאנג' ואין כל צורך במאמץ נוסף מצד הטכנאי. מעוניינים בתוספת של מאיץ עבור הדוד שלכם? חברת סולרית מתקינה ומתחזקת דודי שמש מכל הסוגים, חייגו עכשיו להתייעצות עם צוות מומחה ותיאום התקנה מהירה במחיר נוח.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here